close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • STRONA GŁÓWNA

 • 5 grudnia 2018

  W dniach 6-7 grudnia br. odbędzie się – na krakowskich uniwersytetach: Jagiellońskim i Pedagogicznym – konferencja poświęcona zjawisku ludobójstwa, a w tym ludobójstwu Jezydów w 2014r. Okazją po temu jest 70. rocznica przyjęcia „Konwencji w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa”. Partnerem wydarzenia jest Pracownia Studiów Kurdyjskich Zakładu Iranistyki Instytutu Orientalistyki UJ.

  W ramach konferencji, w dn. 6 grudnia wystąpi Awara Ahmed z prezentacją zatytułowaną: „Individual responsibility for Genocide – An analytical legal study on Yezidi Genocide under the jurisdiction of the ICC”.     

   

   

  Następnego dnia odbędzie się spotkanie panelowe z jezydzkimi działaczami, ocalonymi z ludobójstwa zgotowanego przez tzw. Państwo Islamskie w 2014r.: Hanifa Abbas Khalaf, Saeed Murad Basi Taha i Zaeem Findi. Panel jest elementem promocji filmu dokumentalnego Hanny Polak: „Angels of Sinjar”.  

   

       

  Więcej szczegółów znajda Państwo pod linkiem: http://www.kurdishstudies.pl/?pl_konferencja-o-ludobojstwie-i-ludobojstwo-jezydow-w-2014-roku,276

  Conference on Genocide

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: