close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 16 listopada 2018

  Przyjęcie z okazji Dnia Niepodległości Polski zorganizowaliśmy w dn. 12 listopada br. w hotelu „Rotana” w Irbilu. Przemówienia na otwarcie recepcji wygłosili szefowie: Agencji Konsularnej RP Konsul Dominik Musiał oraz Departamentu Spraw Zagranicznych w Regionalnym Rządzie Kurdystanu – Minister Falah Mustafa.

  Swoją obecnością zaszczycili nas liczni przedstawiciele miejscowych władz, korpusu dyplomatycznego, reprezentanci stowarzyszeń polsko-irackich i polsko-kurdyjskich, duchowni, przebywający w Iraku (a w tym i w Kurdystanie) Polacy oraz inni przyjaciele Polski i krzewiciele dobrych relacji między naszymi krajami.

  Dodatkowym elementem imprezy było wyświetlenie filmu dokumentalnego prezentującego polską drogę do niepodległości w przystępnie przybliżonym kontekście historycznym. Dwie polskie firmy kosmetyczne obecne na miejscowym rynku prezentowały swoje produkty i ofertę prowadzonych przez nie salonów w Irbilu. Wśród serwowanych gościom potraw nie zabrakło polskich gołąbków. Zainteresowani otrzymywali publikacje poświęcone naszemu krajowi i przemianom, które stały się jego udziałem w ciągu ostatnich trzech dekad.

  12
  12
  12
  12
  12

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: