close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 18 stycznia 2018

  W ramach podtrzymywania kontaktów z uczelniami kurdyjskimi, przedstawiciel Agencji Konsularnej RP w Irbilu złożył wizytę na Uniwersytecie Koya.

  W ramach podtrzymywania kontaktów z uczelniami kurdyjskimi, przedstawiciel Agencji Konsularnej RP w Irbilu złożył wizytę na Uniwersytecie Koya.

   

  Znajdujący się w mieście o tej samej nazwie, Uniwersytet Koya podpisał w maju 2017 r. Memorandum of Understanding z warszawską Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego.

   

  Reprezentujący placówkę wicekonsul Stanisław Guliński spotkał się z rektorem uczelni, prof. dr Wali M. Hamadem oraz licznym gronem wykładowców, wśród których brylował dr Walaa al-Jaf, inicjator porozumienia z SGGW, a przy okazji także członek Kurdyjsko-Polskiego Centrum Biznesu, odpowiedzialny za kontakty zagraniczne. Omawiano perspektywy współpracy między kurdyjskimi, a polskimi podmiotami edukacyjnymi oraz specyfikę oferty edukacyjnej w obu krajach. Duże zainteresowanie budziły zasady obsługi interesantów placówki, w tym aplikantów wizowych planujących podróż do Polski w celach naukowych i edukacyjnych.

   

  Miasto Koya znajduje się w odległości 70 km na wschód od Irbilu, stolicy Regionu Irackiego Kurdystanu. Miasto. Położone w sercu Regionu szczyci się bogatą historią. Stamtąd pochodzą tak wybitne postaci Kurdystanu jak obecny prezydent Iraku Fuad Massum, a także jego poprzednik - Jalal Talabani, któremu Uniwersytet zawdzięcza swoje powstanie w 2003 r.

  IMG_7850
  IMG_7853
  IMG_7866
  IMG_7876

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: