close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 23 kwietnia 2017

  W ramach programu Polskiej Pomocy MSZ współfinansuje projekt „Wsparcie podstawowej opieki medycznej, stomatologii i poprawa warunków higienicznych w prowincji Diyala dla uchodźców wewnętrznych i ludności lokalnej” prowadzony przez Polską Misję Medyczną (PMM) wraz z partnerami na terenie Iraku.

   

  Działania Polskiej Misji Medycznej skupiają się na wsparciu medycznym i higienicznym osób poszkodowanych w konflikcie z tzw. Państwem Islamskim, przebywających na terenie prowincji Diyala. Środki uzyskane m.in. z funduszy Polskiej Pomocy umożliwiły stworzenie prężnie działających klinik mobilnych, które udzielają regularnej pomocy medycznej prawie czterem tysiącom rodzin zamieszkujących okręg Kolay w prowincji Diyala. Projekt rozpoczął się w połowie 2016 r., a jego zakończenie planowane jest na grudzień 2017 r.

   

  Poniższe zdjęcia przedstawiają reprezentantkę PMM, Małgorzatę Olesińską-Chart, w trakcie wizyty projektowej w jednej z dwóch klinik mobilnych w okręgu Kolay. Klinika przyjeżdża do wiosek po południu, gdy lekarz i farmaceuta skończą pracę w szpitalu. Lekarz, promotorka higieny, pielęgniarka kilka godzin zajmują się badaniem pacjentów, szkoleniem z zakresu higieny i unikania chorób bakteryjnych. Klinika kończy pracę przed zachodem słońca, tak, by bezpiecznie wrócić do miasta. Najczęściej spotykane problemy to alergie skórne i oddechowe, infekcje i choroby grzybicze.

   

  Więcej o działaniach Polskiej Misji Medycznej w Iraku można dowiedzieć się z poniższych materiałów wideo zamieszczonych na YouTube:

   

   

  Polscy dentyści w Irackim Kurdystanie

   

   

   

  Obozy dla uchodźców w Irackim Kurdystanie

   

   

   

  Kliniki mobilne w Irackim Kurdystanie

   

   

   

   

  2day-from_kalar-0411
  2day-from_kalar-0448
  2day-from_kalar-0451
  2day-from_kalar-0457
  2day-from_kalar-0465
  2day-from_kalar-0486
  2day-from_kalar-0506
  2day-from_kalar-0521
  2day-from_kalar-0532
  2day-from_kalar-0556
  2day-from_kalar-0559
  2day-from_kalar-0571

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: